Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Messamah, Branwen Research and Communications Officer brm@envs.au.dk 7407, 120
Meulengracht, Tobias Laborant tome@envs.au.dk +4523227107 7412, C2.47
Mikkelsen, Mette Hjorth Specialkonsulent mhm@envs.au.dk +4587158579 7407, 111
Mongelli, Andrea Postdoc am@envs.au.dk 7412, C1.04
Monies, Christian Specialkonsulent cmo@envs.au.dk +4587158532 7413, D1.03
Mortensen, Keld It-medarbejder kem@envs.au.dk +4587158636 7413, D0.39
Morton-Hayward, Alexandra Louise Gæsteforsker ally@envs.au.dk 7412, C2.04
Mustapha, Salisu Gæste Ph.d.-studerende 7407
Nainggolan, Doan Tenure Track Forsker dna@envs.au.dk +4587158629 7407, 118
Nanusha, Mulatu Yohannes Postdoc muna@envs.au.dk
Nielsen, Helle Ørsted Seniorforsker hon@envs.au.dk +4587165612
Nielsen, Malene Specialkonsulent mn@envs.au.dk +4587158628 7407, 113
Nielsen, Ole-Kenneth Chefkonsulent okn@envs.au.dk +4587158478 7407, 112
Nielsen, Thomas Høj Laborant thha@envs.au.dk +4587158458 7413, D1.43
Nordstrøm, Claus Specialkonsulent cno@envs.au.dk +4587158521 7413, D1.31
Ntana, Fani Postdoc fntana@envs.au.dk 7411, B2.27
Odametey, Simeon NII Laryea Gæste Ph.d.-studerende 7407
Olivas, Beatriz Gill Postdoc b.gillolivas@envs.au.dk
Pala, Nicolas Gæste Ph.d.-studerende nicolas.pala@envs.au.dk 7412, C2.08
Panduro, Toke Emil Seniorforsker toke@envs.au.dk +4587158597 7407, 121
Pedersen, Anders Branth Seniorforsker abp@envs.au.dk +4587158545 7407, 131
Pedersen-Ulrich, Majbritt Institutsekretær mu@envs.au.dk +4587158604 7413, D1.27
Perini, Laura Postdoc laper@envs.au.dk 7410, A2.45
Petersen, Kitty Kastalag Laborant kp@envs.au.dk +4587158737 7412, C2.45
Petersen, Lars Kjerulf Seniorforsker lkp@envs.au.dk +4587158575 7407, 133
Petersen, Pia Christina Hartvig Laborant pia@envs.au.dk +4587158471 7412, C2.12
Plejdrup, Marlene Schmidt Specialkonsulent msp@envs.au.dk +4587158627 7407, 112
Poulsen, Maria Bech Akademisk medarbejder mabp@envs.au.dk +4587158519 7413, D0.17
Poulsen, Mie Thorup Laborant mtp@envs.au.dk +4525580675 7412, C2.47
Poulsen, Rikke Postdoc rikkepoulsen@envs.au.dk 7412, C2.06
Pousinis, Petros Gæsteforsker ppousinis@envs.au.dk
Quistgaard, Thea Ph.d.-studerende au728490@envs.au.dk
Raaschou-Nielsen, Ole Adjungeret professor ole@cancer.dk
Riedel, Jonna Laborant jri@envs.au.dk +4587158506 7413, D1.13
Russell, Hugo Savill Ph.d.-studerende hugo.russell@envs.au.dk
Sahyoun, Maher Postdoc maher.sahyoun@envs.au.dk 7403, 103
Sanderson, Hans Seniorforsker hasa@envs.au.dk +4587158632 7412, C2.18
Sapkota, Rumakanta Forsker rs@envs.au.dk 7411, B2.23
Schiødt, Charlotte Dahl Laborant chds@envs.au.dk +4587158722 7412, C1.08
Sheikh, Sanea Gæsteforsker sanea.sheikh@envs.au.dk
Sipes, Katie Marie Postdoc ksipes@envs.au.dk
Skafte, Jørgen Logistikleder jska@envs.au.dk +4587158674 7425, P1.07
Skjøth, Carsten Ambelas Gæste Professor c.skjoth@envs.au.dk
Skov, Henrik Professor hsk@envs.au.dk +4587158524 7413, D1.09
Skov Alanin, Katrine Ph.d.-studerende ksala@envs.au.dk 7411, B2.23
Sorty, Ajay Madhusudan Postdoc amsorty@envs.au.dk
Spang, Charlotte Institutsekretær csp@envs.au.dk +4587158548 7407, 132
Stausgaard, Lizzi Laborant lks@envs.au.dk +4587159002 7413, D1.33
Stevens, Ian Postdoc ian.stevens@envs.au.dk
Stougaard, Peter Professor pst@envs.au.dk +4587158476 7411, B2.12