Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Abay, Abrha Teklay Postdoc aba@envs.au.dk 7407, 126
Aggerbeck, Marie Rønne Ph.d.-studerende mrag@envs.au.dk 7410, A2.41
Albrektsen, Rikke Akademisk medarbejder rial@envs.au.dk +4587158439 7407, 115
Amegbor, Prince Michael Gæsteforsker pma@envs.au.dk
Andersen, Christopher Ph.d.-studerende chan@envs.au.dk 7407, 136
Andersen, Kim Frost Specialarbejder kif@envs.au.dk +4587158718 7413, D1.01
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andreasen, Jette Funch Dyhr Laborant vikar jefu@envs.au.dk
Ask, Amalie Vigdel Gæste Ph.d.-studerende ava@envs.au.dk 7412, C2.04
Bager, Majken Sekretariatsleder mba@envs.au.dk +4593522139 7407, 134
Barbosa Anesio, Alexandre Magno Professor ama@envs.au.dk +4587158736 7411, B2.19
Begovic, Tanja Laborant tab@envs.au.dk +4587158614 7411, B2.18
Bengtström, Linda Irene Postdoc lben@envs.au.dk 7412, C2.10
Berkowicz, Ruwim Emeritus rb@envs.au.dk
Bernberg, Stephan Ingemann Laborant og arbejdsmiljøleder for ENVS og BIOS stib@envs.au.dk +4530297100 7413, D1.01
Bester, Kai Professor kb@envs.au.dk +4587158552 7412, C1.02
Bossi, Rossana Seniorforsker rbo@envs.au.dk +4593522733 7412, C1.14
Brandt, Jørgen Professor jbr@envs.au.dk +4587158522 7404, 136
Hedegaard, Gitte Brandt PhD, Centermanager gbh@envs.au.dk +4587158459 7404, 143
Bruun, Henrik Gundorph It-medarbejder hgb@envs.au.dk +4587158623 7407, 111
Buivydaite, Zivile Ph.d.-studerende zivile@envs.au.dk +45 50253693
Callisen, Lærke Worm Akademisk medarbejder lwc@envs.au.dk 7407, 114
Caro, Dario Adjungeret lektor dac@envs.au.dk
Carreira, Cátia Postdoc c.carreira@envs.au.dk 7411, B2.23
Carvalho, Pedro Lektor pedro.carvalho@envs.au.dk +4587158462 7412, C1.00
Chen, Tingting Gæste Ph.d.-studerende ctt@envs.au.dk 7411, B2.06
Chevrollier, Lou-Anne Ambre Ph.d.-studerende lou.chevrollier@envs.au.dk 7410, A2.41
Christensen, Jesper Heile Seniorforsker jc@envs.au.dk +4587158531 7404, 136
Christensen, Klaus Condé Institutsekretær kcc@envs.au.dk +4587158456 7411, B2.14
Christoffersen, Ann-Katrine Holme Institutsekretær akc@envs.au.dk +4587158583 7407, 130
Christoffersen, Christel Laborant chc@envs.au.dk +4587158738 7412, C2.45
Dalgaard, Rikke Centermanager rikkedalgaard@envs.au.dk +4587158634 7407, 129
Degn, Lasse Twiggs Logistikmedarbejder latwde@envs.au.dk +4520890371 7411, B2.14
Desplats, Clare Projekt Manager c.desplats@envs.au.dk
Dilnessa, Addisu Anteneh Ph.d.-studerende addisad@envs.au.dk 7407, 142
Doting, Eva Lisa Ph.d.-studerende evdo@envs.au.dk +4552747303 7410, A2.45
Dugasseh, Frank Akowuge Ph.d.-studerende fad@envs.au.dk 7407, 134
Egelund Andersen, Julie Ph.d.-studerende jea@envs.au.dk 7410, A2.41
Elberg, Christine Lorenzen Ph.d.-studerende cle@envs.au.dk 7411, B2.06
Ellegaard-Jensen, Lea Tenure Track Forsker leael@envs.au.dk +4587158616 7411, B2.27
Ellermann, Thomas ENVS-kvalitetskoordinator, seniorforsker tel@envs.au.dk +4587158526 7404, 130
Elofsson, Katarina Professor katarina.elofsson@envs.au.dk +4522126682 7407, 119
Emborg, Christina Falk Laborant cfe@envs.au.dk +4587158504 7413, D1.10
Fals, Katinka Bundgård Ph.d.-studerende katinka@envs.au.dk 7407, 138
Fauser, Patrik Seniorforsker paf@envs.au.dk +4587158549 7412, C2.16
Feng, Shunan Ph.d.-studerende shunan.feng@envs.au.dk 7410, A2.41
Filippelli, Raphael Gæsteforsker raphael.filippelli@envs.au.dk 7407, 134
Frederickson, Louise Bøge Ph.d.-studerende frederickson@envs.au.dk
Frederiksen, Liselotte Laborant lfr@envs.au.dk +4587158498 7410, A2.32
Frohn Rasmussen, Lise Marie Seniorforsker lmf@envs.au.dk +4592439881 7404, 140