Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Abay, Abrha Teklay Ph.d.-studerende aba@envs.au.dk 7407, 134
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Abkar, Mahdi Adjunkt abkar@eng.au.dk +4593521694 3210
Aggerbeck, Marie Rønne Ph.d.-studerende mrag@envs.au.dk 7410, A2.41
Albrektsen, Rikke Akademisk medarbejder rial@envs.au.dk +4587158439 7407, 115
Alibrandi, Umberto Lektor umbertoalibrandi@eng.au.dk +4522967726 3210
Amegbor, Prince Michael Postdoc pma@envs.au.dk +4587158643 7407, 127
Andersen, Christopher Studentermedhjælper chan@envs.au.dk
Andersen, Kim Frost Specialarbejder kif@envs.au.dk +4587158718 7413, D1.01
Andersen, Mathias Neumann Professor MSO mathiasn.andersen@agro.au.dk +4587157739 8820, 2022
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andreasen, Daniel Borelli Studentermedhjælper dabo@envs.au.dk 7413
Andresen, Katrine Juul Adjunkt katrine.andresen@geo.au.dk +4520837911 1671, 319
Angelidis, Ioannis Ph.d.-studerende ioa@envs.au.dk 7407, 132
Angouria-Tsorochidou, Elisavet Ph.d.-studerende elan@envs.au.dk
Anwar, Muhammad Zohaib Ph.d.-studerende mzanwar@envs.au.dk
Bager, Majken Sekretariatsleder mba@envs.au.dk +4587158495 7410, A2.22
Balling, Niels Lektor niels.balling@geo.au.dk +4587156349 1671, 219
Barbosa Anesio, Alexandre Magno Professor ama@envs.au.dk +4587158736 7411, B2.19
Barbu, Corneliu Adjunkt coba@ase.au.dk +4593521325 5125, 121
Begovic, Tanja Laborant tab@envs.au.dk +4587158614 7411, B2.18
Berkowicz, Ruwim Emeritus rb@envs.au.dk +4587158867
Bernberg, Stephan Ingemann Laborant og arbejdsmiljøleder for ENVS og BIOS stib@envs.au.dk +4530297100 7413, D1.01
Bester, Kai Professor kb@envs.au.dk +4587158552 7412, C1.02
Bilde, Merete Professor bilde@chem.au.dk +4587156684 1513, 424
Bodin, Stéphane Lektor stephane.bodin@geo.au.dk 1671, 213
Boesen, Amanda Høyer Specialestuderende aboesen@envs.au.dk
Bollmann, Ulla E. Forsker ueb@envs.au.dk +4587158462 7412, C1.00
Bossi, Rossana Seniorforsker rbo@envs.au.dk +4587158603 7412, C1.14
Brandt, Jørgen Professor, Centerleder jbr@envs.au.dk +4587158522 7413, D0.39
Hedegaard, Gitte Brandt PhD, Centermanager gbh@envs.au.dk +4587158459 7413, D0.33
Bruun, Henrik Gundorph It-medarbejder hgb@envs.au.dk +4587158623 7407, 111
Andresen, Gorm Bruun Lektor gba@eng.au.dk +4529426179 3210
Buivydaite, Zivile Studentermedhjælper zivile@envs.au.dk
Cai, Yi Ph.d.-studerende cy@envs.au.dk 7412, C1.04
Caro, Dario Forsker dac@envs.au.dk +4587158639 7412, C2.49
Carvalho, Pedro Forsker pedro.carvalho@envs.au.dk +4587158462 7412, C1.00
Chen, Ji Forsker ji.chen@agro.au.dk 8820, 2012
Chen, Tzu-Hsin Karen Ph.d.-studerende thc@envs.au.dk 7407, 128
Chmielinska, Katarzyna Specialestuderende kchmielinska@envs.au.dk 7410
Christensen, Jesper Heile Seniorforsker jc@envs.au.dk +4587158531 7413, D0.41
Christensen, Klaus Condé Institutsekretær kcc@envs.au.dk +4587158456 7411, B2.14
Christensen, Lotte Dalgaard Ph.d.-studerende ldc@envs.au.dk
Christensen, Torben Røjle Professor torben.christensen@bios.au.dk +4593509049 7418, I1.42
Christiansen, Ellen Laborant ec@envs.au.dk +4587158485 7412, C1.08
Christiansen, Sigurd Ph.d.-studerende sigurd@chem.au.dk +4587156683 1513, 425
Christoffersen, Ann-Katrine Holme Institutsekretær akc@envs.au.dk +4587158583 7407, 130
Christoffersen, Christel Laborant chc@envs.au.dk +4587158738 7412, C2.45
Dalgaard, Rikke Centermanager rikkedalgaard@envs.au.dk +4587158634 7407, 129
Davies, Joanna Martin Ph.d.-studerende joannadavies@geo.au.dk