Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Frederickson, Louise Bøge Ph.d.-studerende frederickson@envs.au.dk
Frederiksen, Liselotte Laborant lfr@envs.au.dk +4587158498 7410, A2.32
Frohn Rasmussen, Lise Marie Seniorforsker lmf@envs.au.dk +4592439881 7404, 140
Frøkjær, Emil Egede Lab manager eef@envs.au.dk +4561968681 7412, C2.06
Gedefaw Abate, Tenaw Postdoc tenaw@envs.au.dk 7407, 126
Geels, Camilla Seniorforsker cag@envs.au.dk +4587158527 7404, 140
Georget, Nicolas Gæste studerende nicolas.georget@envs.au.dk 7411, B2.16
Gosewinkel, Ulrich Bay Seniorforsker ulrich.gosewinkel@envs.au.dk +4587158617 7411, B2.14
Groth, Birgit Laborant big@envs.au.dk +4587158659 7412, C2.49
Gyldenkærne, Steen Seniorforsker sgy@envs.au.dk +4587158543 7407, 114
Hajeb, Parvaneh Postdoc parha@envs.au.dk 7412, C2.10
Halbach, Laura Ph.d.-studerende lh@envs.au.dk 7411, B2.37
Hansen, Anna Magdalene Brun Ph.d.-studerende amb@envs.au.dk 7412, C2.10
Hansen, Henriette M Laboratorieassistent hmh@envs.au.dk +4587158505 7413, D1.15
Hansen, Kaj Mantzius Seniorforsker kmh@envs.au.dk +4587158658 7404, 142
Hansen, Martin Lektor martin.hansen@envs.au.dk +4551767058 7412, C2.04
Hansen, Thomas Laborant thha@envs.au.dk +4587158458 7413, D1.43
Hasler, Berit Professor og sektionsleder bh@envs.au.dk +4522172274 7407, 122
Hendriksen, Niels Bohse Seniorforsker nbh@envs.au.dk +4587158473 7411, B2.25
Hjelgaard, Katja Hossy Akademisk medarbejder kahj@envs.au.dk +4587158727 7407, 113
Hjorth, Jens Liengaard Adjungeret professor jens.hjorth@envs.au.dk +393355217794 7413, D0.13
Holmen, Christian Solhaug Laborant chho@envs.au.dk +4587158621 7413, D1.21
Im, Ulas Seniorforsker ulas@envs.au.dk +4587158662 7404, 142
Jaarsma, Ate Hendrik-Jan Ph.d.-studerende ahj@envs.au.dk 7410, A2.41
Jacobsen, Carsten Suhr Institutleder, Professor csj@envs.au.dk +4587158701 7407, 136
Jacobsen, Gitte Laborant gij@envs.au.dk +4587158626 7413, D1.17
Jensen, Anne Seniorforsker aj@envs.au.dk +4526827673 7407, 137
Jensen, Bjarne Laborant bj@envs.au.dk +4587158509 7413, D1.45
Jensen, Marie Bolander Ph.d.-studerende mabj@envs.au.dk 7410, A2.37
Jensen, Mira Sofie Rindsig Studerende msrj@envs.au.dk
Jensen, Steen Solvang Seniorforsker - sektionsleder ssj@envs.au.dk +4587158573 7404, 138
Jensen, Tom Forskningstekniker tomj@envs.au.dk +4587158719 7413, D0.37
Johansen, Anders Seniorforsker - sektionsleder ajo@envs.au.dk +4587158586 7411, B2.10
Karpavicius, Luiza Martins Ph.d.-studerende luiza.karpavicius@envs.au.dk 7407
Keller, Rune Akademisk medarbejder rke@envs.au.dk +4587158515 7413, D0.39
Ketzel, Matthias Professor mke@envs.au.dk +4587158529 7404, 144
Khan, Jibran Postdoc jibran@envs.au.dk +4587158671 7403, 100
Kisielius, Vaidotas Postdoc vk@envs.au.dk 7412, C2.10
Knudsen, Brian Elektronikmekaniker bk@envs.au.dk +4587158433 7413, D1.21
Kodama, Miyako Gæste postdoc au659286@envs.au.dk 7412, C2.06
Kukkerig, Jonas Tobias Sæter Laborantpraktikant
Langen, Peter L. Professor, Centerleder plangen@envs.au.dk +4520618369 7404, 143
Lansø, Anne Sofie Seniorforsker as.lansoe@envs.au.dk 7404, 144
Larsen, Mathias Ph.d.-studerende mla@envs.au.dk 7404, 143
Lassen, Pia Seniorforsker og sektionsleder pla@envs.au.dk +4587158581 7412, C1.10
Levin, Gregor Seniorrådgiver gl@envs.au.dk +4587158664 7407, 135
Lind, Susanne Laborant suli@envs.au.dk +4587158505 7413, D1.15
Ljungqvist, Annegrete Laborant agl@envs.au.dk +4587158594 7412, C2.49
Løfstrøm, Per Seniorrådgiver pl@envs.au.dk +4587158517 7404, 144
Madsen, Henrik W. Laborant hwm@envs.au.dk +4587158648 7413, D1.43