Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Emborg, Christina Falk Laborant cfe@envs.au.dk +4587158504 7413, D1.10
Fauser, Patrik Seniorforsker paf@envs.au.dk +4587158549 7412, C2.16
Feilberg, Anders Lektor af@eng.au.dk +4530896099 5112
Filippelli, Raphael Ph.d.-studerende raphael.filippelli@envs.au.dk 7420, K1.02
Finster, Kai Professor kai.finster@bios.au.dk +4587156537 1540, 129
Frederickson, Louise Bøge Studentermedhjælper au544068@envs.au.dk
Frederiksen, Liselotte Laborant lfr@envs.au.dk +4587158498 7410, A2.39
Frederiksen, Pia Seniorforsker pfr@envs.au.dk +4587158539 7420, K1.25
Frohn Rasmussen, Lise Marie Seniorforsker lmf@envs.au.dk +4587158522 7413, D0.17
Frøkjær, Emil Egede Studentermedhjælper eef@envs.au.dk 7412, C2.06
Geels, Camilla Seniorforsker cag@envs.au.dk +4587158527 7413, D0.13
Glasius, Marianne Lektor glasius@chem.au.dk +4587155923 1513, 421
Glendorf, Kamilla Linette Laborant kagl@envs.au.dk 7412, C1.39
Gosewinkel, Ulrich Bay Seniorforsker ulrich.gosewinkel@envs.au.dk +4587158617 7411, B2.14
Gravert, Thorsten Ph.d.-studerende thgr@envs.au.dk +4587153006 7412, C2.06
Greiner, Martin Professor greiner@eng.au.dk +4521491002 3210
Groth, Birgit Laborant big@envs.au.dk +4587158659 7412, C2.49
Gyldenkærne, Steen Seniorforsker sgy@envs.au.dk +4587158543 7420, K1.17
Hajeb, Parvaneh Postdoc parha@envs.au.dk 7412, C2.10
Halbach, Laura Ph.d.-studerende lh@envs.au.dk +45 42929488 7411, B2.06
Hansen, Anna Magdalene Brun Ph.d.-studerende amb@envs.au.dk 7412, C2.10
Hansen, Henriette M Laboratorieassistent hmh@envs.au.dk +4587158505 7413, D1.15
Hansen, Kaj Mantzius Seniorforsker kmh@envs.au.dk +4587158658 7412, D0.17
Hansen, Martin Seniorforsker martin.hansen@envs.au.dk +4551767058 7412, C2.04
Hansen, Michael Jørgen Seniorrådgiver michaelj.hansen@eng.au.dk +4521622710 5112
Hansen, Thomas Laborant thha@envs.au.dk +4587158458 7413, D1.43
Hasler, Berit Seniorforsker og sektionsleder bh@envs.au.dk +4522172274 7420, K1.07
Hass, Sofie Askjær Studentermedhjælper sah@envs.au.dk 7412, C2.08
Hendriksen, Niels Bohse Seniorforsker nbh@envs.au.dk +4587158473 7411, B2.25
Hermansen, John Erik john.hermansen@agro.au.dk +4529629538
Hertel, Ole Viceinstitutleder, professor oh@envs.au.dk +4587158514 7413, D1.21
Hjelgaard, Katja Hossy Akademisk medarbejder kahj@envs.au.dk +4587158727 7420, K1.01
Hjorth, Jens Liengaard Adjungeret professor jens.hjorth@envs.au.dk +393355217794 7413, D0.13
Holmen, Christian Solhaug Laborant chho@envs.au.dk +4587158621 7413, D1.21
Hylling, Ole Ph.d.-studerende ohy@envs.au.dk +4587158616 7411
Im, Ulas Seniorforsker ulas@envs.au.dk +4587158662 7413, D0.09
Jacobsen, Carsten Suhr Institutleder, Professor csj@envs.au.dk +4587158701 7410, A2.24
Jacobsen, Gitte Laborant gij@envs.au.dk +4587158626 7413, D1.17
Jacobsen, John Fundraiser jj@envs.au.dk +4593508383 7420, K1.31
Jacobsen, Rune Hylsberg Lektor rhj@eng.au.dk +4541893252 5341
Jang, Jaeyoun Ph.d.-studerende jjang@envs.au.dk +4587158613 7411, B2.21
Jensen, Anne Seniorforsker aj@envs.au.dk +4526827673 7420, K1.13
Jensen, Bjarne Laborant bj@envs.au.dk +4587158509 7413, D1.45
Jensen, Inga Laborant inj@envs.au.dk +4587158554 7412, C2.51
Jensen, Mira Sofie Rindsig Studentermedhjælper msrj@envs.au.dk
Jensen, Steen Solvang Seniorforsker - sektionsleder ssj@envs.au.dk +4587158573 7413, D1.05
Jensen, Tom Forskningstekniker tomj@envs.au.dk +4587158719 7413, D0.37
Jeppesen, Erik Professor ej@bios.au.dk +4587158997 B2.22
Johansen, Anders Seniorforsker, sektionsleder (konstitueret) ajo@envs.au.dk +4587158586 7411, B2.10
Kai, Peter Seniorrådgiver peter.kai@eng.au.dk +4593508622 5112