Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Nielsen, Ole-Kenneth Chefkonsulent okn@envs.au.dk +4587158478 7420, K1.37
Nord, Nadia Brogård Ph.d.-studerende nadiabnord@envs.au.dk 7412, C1.20
Nordstrøm, Claus Specialkonsulent cno@envs.au.dk +4587158521 7413, D1.31
Normand, Signe Lektor signe.normand@bios.au.dk +4587154345 1540, 330
Nygaard, Jesper Akademisk medarbejder jeny@envs.au.dk +4587158528 7413, D1.07
Nyord, Tavs Seniorrådgiver tavs.nyord@eng.au.dk +4520605533 5112
Nøjgaard, Jacob Klenø Seniorforsker jakn@envs.au.dk +4587158553 7412, C1.12
Olesen, Jørgen Eivind Sektionsleder Professor jeo@agro.au.dk +4587157778 PV20, 8820, 2009
Olsen, Nikoline S. Ph.d.-studerende niso@envs.au.dk 7411, B2.23
Olsen, Yulia Ph.d.-studerende yo@ph.au.dk
Osei-Owusu, Albert Kwame Ph.d.-studerende akoo@envs.au.dk 7412, C2.51
Ottosen, Carl-Otto Professor MSO coo@food.au.dk +4587158373
Ozdemir, Huseyin Gæsteforsker huseyin@envs.au.dk +4587158516 7413, D0.35
Panduro, Toke Emil Seniorforsker toke@envs.au.dk
Paneni, Arianna Studerende arp@envs.au.dk 7412, C2.51
Pearce, Christof Adjunkt christof.pearce@geo.au.dk +4587156825 1672, 221
Pedersen, Anders Branth Seniorforsker abp@envs.au.dk +4587158545 7420, K1.23
Pedersen, Emilie Bak Studentermedhjælper ebp@envs.au.dk
Pedersen, Henrik B. Lektor hbp@phys.au.dk +4587155653 1525, 428
Pedersen, Mikkel Haahr Studentermedhjælper mhp@envs.au.dk 7410, A2.37
Pedersen-Ulrich, Majbritt Institutsekretær mu@envs.au.dk +4587158604 7413, D1.27
Pernov, Jakob Boyd Ph.d.-studerende jbp@envs.au.dk +4587158507 7413, D1.11
Petersen, Kitty Kastalag Laborant kp@envs.au.dk +4587158737 7412, C2.45
Petersen, Lars Kjerulf Seniorforsker lkp@envs.au.dk +4587158575 7420, K1.27
Petersen, Pia Christina Hartvig Laborant pia@envs.au.dk +4587158471 7412, C2.12
Plejdrup, Marlene Schmidt Specialkonsulent msp@envs.au.dk +4587158627 7420, K1.37
Poulsen, Maria Bech Ph.d.-studerende mabp@envs.au.dk +4587158519 7413, D0.17
Poulsen, Rikke Gæste Ph.d.-studerende rikkepoulsen@envs.au.dk 7412, C2.06
Raaschou-Nielsen, Ole Adjungeret professor ole@cancer.dk
Ramanujan, Devarajan Adjunkt devr@eng.au.dk +4593508848 3210
Riedel, Jonna Laborant jri@envs.au.dk +4587158506 7413, D1.13
Sabel, Clive Eric Professor cs@envs.au.dk +4587158726 7420, K1.05
Sanderson, Hans Seniorforsker hasa@envs.au.dk +4587158632 7412, C2.18
Sanei, Hamed Professor sanei@geo.au.dk +4593509023 1671, 223
Santl-Temkiv, Tina Adjunkt temkiv@phys.au.dk +4587154339 1540, 124
Sapkota, Rumakanta Forsker rumakanta.sapkota@envs.au.dk 7410, A2.45
Schinzel, Yvonne ERASMUS-studerende ysch@envs.au.dk 7411, B2.06
Schiødt, Charlotte Dahl Laborant chds@envs.au.dk +4587158722 7412, C1.08
Seidenkrantz, Marit-Solveig Professor mss@geo.au.dk +4587156441 1672, 213
Sejr, Mikael Kristian Seniorforsker mse@bios.au.dk +4530454314 8610, A2.17
Sigaard, Gunnar Rønning Specialkonsulent grsi@envs.au.dk +4587158731 7410, A2.19
Skafte, Jørgen Logistikleder jska@envs.au.dk +4587158674 7425, P1.07
Skov, Henrik Professor hsk@envs.au.dk +4587158524 7413, D1.09
Skov Alanin, Katrine Ph.d.-studerende ksala@envs.au.dk 7411, B2.23
Sommer, Sven Gjedde Professor sgs@eng.au.dk +4593521525 5112
Spang, Charlotte Institutsekretær csp@envs.au.dk +4587158548 7420, K1.26
Sporchia, Fabio Studerende fasp@envs.au.dk 7412, C1.39
Stausgaard, Lizzi Laborant lks@envs.au.dk +4587159002 7413, D1.33
Stehrer, Thomas Studentermedhjælper thomas.stehrer@envs.au.dk 7412, C2.06
Stougaard, Peter Seniorforsker pst@envs.au.dk