Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Olsen, Nikoline S. Ph.d.-studerende niso@envs.au.dk 7411, B2.23
Olsen, Yulia Ph.d.-studerende yo@ph.au.dk
Osei-Owusu, Albert Kwame Ph.d.-studerende akoo@envs.au.dk 7412, C2.51
Ottosen, Carl-Otto Professor MSO coo@food.au.dk +4587158373
Panduro, Toke Emil Seniorforsker toke@envs.au.dk +4587158597 7407
Pearce, Christof Adjunkt christof.pearce@geo.au.dk +4587156825 1672, 221
Pedersen, Anders Branth Seniorforsker abp@envs.au.dk +4587158545 7420, K1.23
Pedersen, Henrik B. Lektor hbp@phys.au.dk +4587155653 1525, 428
Pedersen-Ulrich, Majbritt Institutsekretær mu@envs.au.dk +4587158604 7413, D1.27
Pernov, Jakob Boyd Ph.d.-studerende jbp@envs.au.dk +4587158507 7413, D1.11
Petersen, Kitty Kastalag Laborant kp@envs.au.dk +4587158737 7412, C2.45
Petersen, Lars Kjerulf Seniorforsker lkp@envs.au.dk +4587158575 7420, K1.27
Petersen, Pia Christina Hartvig Laborant pia@envs.au.dk +4587158471 7412, C2.12
Plejdrup, Marlene Schmidt Specialkonsulent msp@envs.au.dk +4587158627 7420, K1.37
Poulsen, Maria Bech Akademisk medarbejder mabp@envs.au.dk +4520965817
Poulsen, Rikke Gæste Ph.d.-studerende rikkepoulsen@envs.au.dk 7412, C2.06
Raaschou-Nielsen, Ole Adjungeret professor ole@cancer.dk
Ramanujan, Devarajan Adjunkt devr@eng.au.dk +4593508848 3210
Rasmussen, Jacob Agerbo Gæste Ph.d.-studerende jacob.rasmussen@bio.ku.dk
Riedel, Jonna Laborant jri@envs.au.dk +4587158506 7413, D1.13
Russell, Hugo Savill Ph.d.-studerende hugo.russell@envs.au.dk
Sabel, Clive Eric Professor cs@envs.au.dk +4587158665 7420, K1.05
Samuelsson, Karl Gæsteforsker karl.samuelsson@hig.se
Sanderson, Hans Seniorforsker hasa@envs.au.dk +4587158632 7412, C2.18
Sanei, Hamed Professor sanei@geo.au.dk +4593509023 1671, 223
Santl-Temkiv, Tina Adjunkt temkiv@phys.au.dk +4587154339 1540, 124
Sapkota, Rumakanta Forsker rumakanta.sapkota@envs.au.dk 7410, A2.45
Schiødt, Charlotte Dahl Laborant chds@envs.au.dk +4587158722 7412, C1.08
Seidenkrantz, Marit-Solveig Professor mss@geo.au.dk +4587156441 1672, 213
Sejr, Mikael Kristian Seniorforsker mse@bios.au.dk +4587158802 8610, A2.17
Sigaard, Gunnar Rønning Specialkonsulent grsi@envs.au.dk +4587158731 7410, A2.19
Skafte, Jørgen Logistikleder jska@envs.au.dk +4587158674 7425, P1.07
Skov, Henrik Professor hsk@envs.au.dk +4587158524 7413, D1.09
Skov Alanin, Katrine Ph.d.-studerende ksala@envs.au.dk 7411, B2.23
Sommer, Sven Gjedde Professor sgs@eng.au.dk +4593521525 5112
Spang, Charlotte Institutsekretær csp@envs.au.dk +4587158548 7420, K1.26
Stausgaard, Lizzi Laborant lks@envs.au.dk +4587159002 7413, D1.33
Stehrer, Thomas Studentermedhjælper thomas.stehrer@envs.au.dk 7412, C2.06
Stougaard, Peter Seniorforsker pst@envs.au.dk +4587158476 7411, B2.12
Svendsen, Sif Burlin Ph.d.-studerende sibs@envs.au.dk +4587159976 7412, C2.10
Søfting, Jane Tekniker jso@envs.au.dk +4587158458 7413, D1.43
Sørensen, Lise Lotte Lektor lls@bios.au.dk +4530183119 1540, 028
Teigiserova, Dominika Ph.d.-studerende dat@envs.au.dk 7412, C2.51
Terneborn, Thomas Schrøder Studentermedhjælper tst@envs.au.dk +4587158567 7412, D0.31
Thane, Tina Laborant tth@envs.au.dk +4587158614 7411, B2.18
Thomas, Daniel Charles Ph.d.-studerende dath@envs.au.dk
Thomsen, Marianne Professor mth@envs.au.dk +4587158602 7412, C2.43
Thøgersen, Mariane Schmidt Postdoc mst@envs.au.dk
Tisler, Selina Kornelia Postdoc seti@envs.au.dk 7412, C1.00
Valencia Alvear, Victor Hugo Ph.d.-studerende victor.valencia@envs.au.dk +4587158714 7420, K1.48