Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Liste over medarbejdere ved Institut for Miljøvidenskab.

Som udgangspunkt er listen herunder sorteret efter efternavn. Ved at klikke på overskrifterne kan du sortere efter andre kolonner.

For at se medarbejderne sorteret på sektioner henviser vi til de enkelte sektioners sider.

Name Job title Email Phone Building
Abay, Abrha Teklay Ph.d.-studerende aba@envs.au.dk +4587158643 7420, K1.02
Abdelhakim, Lamis Ph.d.-studerende lamis@food.au.dk
Abkar, Mahdi Adjunkt abkar@eng.au.dk +4593521694 3210
Aggerbeck, Marie Rønne Ph.d.-studerende mrag@envs.au.dk 7410, A2.41
Alakrami, Ghadi It-medarbejder ghadi@envs.au.dk 7413, D.31
Albrektsen, Rikke Akademisk medarbejder rial@envs.au.dk +4587158439 7420, K1.35
Allonier, Benjamin Studerende benjamin.allonier@envs.au.dk +4587158553 7412, C1.12
Andersen, Christopher Studentermedhjælper chan@envs.au.dk
Andersen, Kim Frost Specialarbejder kif@envs.au.dk +4587158718 7413, D1.01
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andresen, Katrine Juul Adjunkt katrine.andresen@geo.au.dk +4520837911 1671, 319
Angelidis, Ioannis Akademisk medarbejder ioa@envs.au.dk +4587158656 7420, K1.12
Angouria-Tsorochidou, Elisavet Ph.d.-studerende elan@envs.au.dk
Anwar, Muhammad Zohaib Ph.d.-studerende mzanwar@envs.au.dk +4587158952 7410, A2.41
Bachmann, Beth Laborant beba@envs.au.dk
Barbosa Anesio, Alexandre Magno Professor ama@envs.au.dk +4587158736 7411, B2.19
Begovic, Tanja Laborant tab@envs.au.dk +4587158614 7411, B2.18
Berkowicz, Ruwim Emeritus rb@envs.au.dk +4587158867
Bernberg, Stephan Ingemann Laborant og arbejdsmiljøleder for ENVS og BIOS stib@envs.au.dk +4530297100 7413, D1.01
Bester, Kai Professor kb@envs.au.dk +4587158552 7412, C1.02
Bilde, Merete Professor bilde@chem.au.dk +4587156684 1513, 424
Bodin, Stéphane Lektor stephane.bodin@geo.au.dk 1671, 213
Bollmann, Ulla E. Forsker ueb@envs.au.dk +4587158462 7412, C1.00
Bossi, Rossana Seniorforsker rbo@envs.au.dk +4587158603 7412, C1.14
Brandt, Jørgen Professor, Centerleder jbr@envs.au.dk +4587158522 7413, D0.39
Hedegaard, Gitte Brandt PhD, Centermanager gbh@envs.au.dk +4587158459 7413, D0.09
Browne, Patrick Denis Postdoc padb@envs.au.dk 7410, A2.41
Bruun, Henrik Gundorph It-medarbejder hgb@envs.au.dk +4587158623 7420, K1.19
Andresen, Gorm Bruun Lektor gba@eng.au.dk +4529426179 3210
Cai, Yi Ph.d.-studerende cy@envs.au.dk 7412, C1.04
Caro, Dario Forsker dac@envs.au.dk +4587158639 7412, C2.49
Carstens, Alexander Byth Ph.d.-studerende aca@envs.au.dk
Carvalho, Pedro Forsker pedro.carvalho@envs.au.dk +4587158462 7412, C1.00
Chen, Tzu-Hsin Karen Ph.d.-studerende thc@envs.au.dk 7420, K1.48
Christensen, Jesper Heile Seniorforsker jc@envs.au.dk +4587158531 7413, D0.41
Christensen, Klaus Condé Institutsekretær kcc@envs.au.dk +4587158456 7411, B2.14
Christensen, Lotte Dalgaard Ph.d.-studerende ldc@envs.au.dk
Christensen, Torben Røjle Professor torben.christensen@bios.au.dk +4593509049 7418, I1.42
Christiansen, Ellen Laborant ec@envs.au.dk +4587158485 7412, C1.08
Christoffersen, Ann-Katrine Holme Institutsekretær akc@envs.au.dk +4587158583 7420, K1.26
Christoffersen, Christel Laborant chc@envs.au.dk +4587158738 7412, C2.18
Cold, Frederik Ph.d.-studerende frederik.cold@envs.au.dk 7410, A2.37
Dalgaard, Rikke Centermanager rikkedalgaard@envs.au.dk +4587158634
Desplats, Clare Akademisk medarbejder c.desplats@envs.au.dk
Dicová, Kristina Studentermedhjælper kdic@envs.au.dk 7412, C2.10
Djurhuus, Amaru Miranda Ph.d.-studerende amma@envs.au.dk
Doting, Eva Lisa Ph.d.-studerende evdo@envs.au.dk +4571342363 7411, B2.06
Dybdal, Amanda Enggaard Studentermedhjælper adybdal@envs.au.dk
Ege-Johansen, Christel Institutsekretær cej@envs.au.dk +4587158867 7410, A2.39
Egholm, David Lundbek Professor david@geo.au.dk +4523351831 1671, 116